تبلیغات
ساحل اندیشه عقائد - گزیده ای از اعتراضات ائمه جماعات در اعتراض به کنسرت های مفتضح روز بوشهر

حدیث روز


موضع گیری ائمه جماعت بوشهر

حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جماعت مسجد قرآن :

ایشان بیان کردند:نگذارید خون شهدا پایمال بشود و حق کسانی که در جنگ جانباز و قطع نخاع شده اند پایمال شود

و با بیان فضای کنسرت برگزار شده گفت: ایا این در شأن بوشهر، شهری که به عنوان دار الایمان معروف است می باشد؟

وظیفه هر مرد و زنی است که دادش بلند شود ((که این چه کاریست؟)) ای مردم داد بزنید و بگویید،هرکس دستش به هرجا که میرسد کاری کند و نگذارید در شهرتان این مجالس بر پا شود.

حجت الاسلام والمسلمین آقا میری در مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام):

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، مصادیق فحشا در جامعه را محکوم کردند و در ادامه خطاب به مسئولین برگزاری کنسرت فرمود: شما بوسیله این کارها چه چیزی را می خواهید ثابت کنید. بعضی از حضرات گفته اند که جشن در جای خودش و عزاداری در جای خودش. ما با جشن گرفتن مخالف نیستیم. ما روایت داریم که امام صادق می فرماید: که شیعیان ما در جشن ما خوشحالند و در عزاداری ما هم عزادارند. ولی واقعا این جشن ها مورد تایید اهل بیت و اسلامی است؟

و با اشاره به سخنانی رهبری که در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری داشتند گفت: که نمی دانم در این شهر چه خبر است. مردم دارند به کدام سمت حرکت میکنند و چرا کسی به این مراسمات مبتذل اعتراضی نمی کند.

ایشان فرمودند که هرگز مردم بوشهر از اینگونه مراسمات راضی نیستند. ما با این اتفاقی که در این شهر اتفاق افتاده برخورد شدید میکنیم. جوانان ما به شغل و کار و مسکن و غیره احتیاج دارند و ما نباید بوسیله این کارها جوانان را گول بزنیم.

حجت الاسلام  و المسلمین عوض پور امام جماعت مسجد حاج محمد علی:

ایشان در ابتدا با بیان فتاوای امام خامنه ای (دام ظله) کنسرت برگزار شده را محکوم کرد .

در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم فرمود: این همه هزینه جهت برگزاری چند کنسرت برای هفت یا ده روز ؟ بهتر نیست به جای این کارها به فکر بیکاری های جوانان باشید و کوچه و خبایانهای شهر را درست کنند؟

ما نمی گوییم جوانان تفریح نداشته باشند، داشته باشند اما درست. ما به عنوان شهروند بوشهری مخالفیم اگر در مسیر مستقیم باشد ما حمایت هم می کنیم.  ولی اگر از مسیر خارج شود همان مردمی که باعث رسیدن شما به اینجا شدند می توانند باعث سقوط شما شوند. پس حواستان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین پاکنهاد امام جماعت مسجد امیر المومنین (علیه السلام):

ایشان درابتدا گفت: ما از مسئولین مسلمان،دین دار و باتقوای استان انتظارداریم. این توجیه نمی شود که مسئولین می گویند ((همانطورکه ما به مراسمات سوگواری شما احترام می گذاریم، به مراسمات جشن ما احترام بگذارید.))

ایشان افزود: مجوز برای موسیقی داده اند نه برای رقص و کشف حجاب وکارهای دیگر. مسئولین به ما گفته اند که مردم این مراسمات را میخواهند ولی همه ی مردم، آن ها نیستند، مردمی هستند که به گلزار شهداء میروند ، در مراسمات قدر شرکت می کنند، این ها هم مردم هستند.

  وبا اشاره به ضرورت ایجاد فضاهای تفریحی سالم و شکایت از اتفاقات پیش آمده فرمود:  ما از مسئولین میخواهیم که قبل از این که دیر شود اظهار تأسّف کنند و لو با هر قلمی، قدمی، زنگ بزنند. ما از مسولین میخواهیم مشکل اشتغال جوانان ، کارهای تفریحی، ازدواج، فساد و فحشا را حل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین امینی امام جماعت مسجد مصطفی خمینی(ره) :

ایشان با  اظهار تاسف شدید از به پا کردن چنین جشن هایی فرمود: خیلی از علماء نظرشان بر این بوده که این کنسرت مصداق حرام بوده است وی با توجه به ضرورت امربه معروف ونهی از منکر ازنمازگزاران درخواست کرد که با شهرداری تماس بگیرند وآنان را ازاین منکرات صورت گرفته نهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین کوشک دار  در مسجد کوی بندر :

ایشان فرمود: بعضی از نهاد ها یک کارهایی می کنند که دل ادم به درد می آید. اسمشان اسم فرهنگی است، کارشان ارشاد مردم باید باشد، اما کارهای غیر فرهنگی می کنند.

درادامه با بیان معضلات فرهنگی شهر از مسئولین درخواست کرد که بررسی و رسیدگی به مشکلات مردم را جایگزین برگزاری مراسمات کلیشه ای کنند.


نوشته شده توسط محمد عوض پوردر تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392
برچسب ها : کنسرت، روز بوشهر، اعتراض، اعتراض ائمه جماعات،

ابزار هدایت به بالای صفحه