تبلیغات
ساحل اندیشه عقائد - حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

حدیث روز

به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س)

پدر او خُوَیلد بن اسد و مادر او فاطمه دختر زائده است.

تولّد حضرت خدیجه (علیها السلام) سال 68 پیش از هجرت است. ازدواج مبارک خدیجه(سلام الله علیها) با وجود مبارک و نازنین حضرت محمّد(صل  الله  علیه  و  آله  و سلم) هنگامی بود که 25 سال از عمر شریف پیامبر (صل  الله  علیه  و آله  و سلم) و چهل سال از عمر حضرت خدیجه (علیها السلام) می  گذشت. او از لحاظ نسب از همه زنان پیغمبر (صل  الله  علیه  و  آله  و سلم) به پیغمبر نزدیک تر است. 

وفات حضرت خدیجه (س)

حضرت خدیجه (س) در سن 65 سالگی در ماه رمضان سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب (علیه السلام) در خارج از شعب ابوطالب جان به جان آفرین تسلیم کرد. پیغمبر خدا (ص) شخصا خدیجه را غسل داد، حنوط کرد و با همان پارچه  ای که جبرئیل  از طرف خداوند عزوجل برای خدیجه آورده بود، کفن کرد. رسول  خدا (ص) شخصا درون قبر رفت، سپس خدیجه را در خاک نهاد و آنگاه سنگ لحد را در جای خویش استوار ساخت. او بر خدیجه اشک می ریخت، دعا می کرد و برایش آمرزش می طلبید. آرامگاه خدیجه درگورستان مکه در «حجون » واقع است.

رحلت  خدیجه برای پیغمبر (ص) مصیبتی بزرگ بود؛ زیرا خدیجه  یاور پیغمبر خدا (ص) بود و به احترام او بسیاری به حضرت محمد (ص) احترام می گذاشتند و از آزار وی خودداری می کردند.نوشته شده توسط محمد عوض پوردر تاریخ : شنبه 6 تیر 1394
برچسب ها : حضرت خدیجه،

ابزار هدایت به بالای صفحه